جمعه 23 آذر‌ماه سال 1386

اشتراک گذاری فایل های آفیس و PDF

تا به حال حتماً شده برای پیدا کردن یه مقاله یا موضوعی در قالب فایل های آفیس و PDF کلی سایت رو زیر و رو کنید و آخرم هیچی به هیچی. به نوعی شاید این امر مخصوصاً برای کاربران ایرانی طبیعی باشه به طوری که اولاً بیشترمون فوت و فن جست جوی این جور فایل ها رو بلد نیستیم و دوماً لااقل برای ما ایرانیا یه منبع درست و حسابی وجود نداره. برای همین چه خوب می شد اگه یه سایت پیدا می شد که بدونه هیچ دردسر تنها با یه سرچ ساده می شد موضوع مورد تحقیق مون رو در بین فایل های آفیس و PDF پیدا کنیم.

docstoc من از مدت ها پیش دنبال یک چنین سایت بودم که بلاخره دیروز توسط یکی از دوستان با سایت DocStoc آشنا شدم. این سایت بر پایه یک ایده بسیار جالب ایجاد شده که اون ایده چیزی نیست جز اشتراک گذاری فایل های Word, Excel, PowerPoint و PDF توسط کاربران و نمایش اون ها در فلش پلیر مرورگر. با این روش مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که این سایت به دایرکتوری عظیمی از فایل نام برده می شود. در حال حاضر حدوداً ۹۶۲۴ فایل در قالب فایل های نام برده در زمینه های متعدد توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده اند. هر کاربر به طور جدا گانه قادر خواهد به تعداد نامحدودی از این نوع فایل ها را به اشتراک بگذارد تا کاربران دیگر نیز از آنها استفاده کنند تا هم به آن امتیاز بدهند و حتی درباره ی آن نظر دهند.

آقای Jason Nazar که یکی از گردوننده های DocStoc در مطلبی در وبلاگ این سایت با انتشار این ویدیو نحوه ی استفاده و کار کردن با سایتشون رو شرح داده که دیدنش خالی از لطف نیست. اما گذشته از این حرف ها شما بعد از وارد شدن به این سایت در صفحه اصلی این سایت لیستی از فایل و اسناد پر طرفداری رو که توسط کاربران استفاده شدن مشاهده می کنید. وقتی که شما سند مورد نظر خودتون رو پیدا کردید تنها با کلیک بر روی آیکون یا عنوان سند به صفحه اون سند می رید و اون رو بدون هیچ دردسری می تونید در فلش پلیر مرورگرتون مشاهده کنید. و در صورتی که رضایت شما رو جلب کرد قادر خواهید بود سند را دانلود کنید و به روی کامپیوتر خود انتقال دهید.

این سایت می تونه گم شده دانشجویان، محققان و علاقه مندان کامپیوتر به خصوص کاربران ایرانی باشه به طوری که بدونه هیچ دردسری می تونند داشته های خودشون رو با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند تا دیگران هم بتوانند از معلومات و تحقیقات تشون استفاده کنند. این سایت با طراحی قوی و پایداری که دارد می تواند منبع و کتابخانه ای برای تمامی اسناد کاربران باشد و چه خوب است که به جای اینکه در سایت های مختلف اسناد خود را آپلود کنیم در اینجا فابل های خود را به اشتراک بگذاریم تا یک منبع واحدی برای اسناد فارسی در وب داشته باشیم.

این سایت در مرحله آزمایشی قرار دارد و برای عضو شدن در این سایت شما یک دعوتنامه نیاز دارید. نا گفته نماند که در حالت عادی برای گرفتن دعوتنامه باید در لیست انتظار قرار بگیرید تا وقتی نوبتتون شد یکی بهتون بدند. ولی زیاد نمی خواد خودتون رونگران کنید و برید اینجا و بدونه دردسر با مسؤلیت من ثبت نام کنید و فقط حواستون باشه موقعه ثبت نام توی کادر اول که نوشته  invitation id عبارت blognation یا downloadsquad رو وارد کنید و بقیه قسمت ها هم که تابلو است.